Łosoś Łososina Dolna 3:0 Barciczanka Barcice
Skalnik Kamionka Wielka 6:2 Hart Tęgoborze
Galicja Nowy Sącz 7:1 LKS Mszalnica

Aktualności

Podsumowanie ostatnich spotkań - Grybovia i Glinik

• autor: galicjaAP, 2014-10-04 18:58

Przespane pierwsze połowy  - w obydwu spotkaniach. Czyli 2-6 z Grybovią i 1-2 z Glinikiem.

Obydwa wyjazdowe mecze wyglądały podobnie. Ospała pierwsza połowa, w której zawodnicy gospodarzy zdobywali przewagę i lepsza, chwilami dużo lepsza,  gra po zmianie stron.

Mecz z Grybovią rozpoczął się od ataków gości i szybko zdobytych goli przez ich najlepszego zawodnika z numerem 10, który indywidualnymi akcjami sprawiał olbrzymie kłopoty naszej defensywie. My odpowiadaliśmy kontrami i  po jednej z nich, dobre podanie Damiana Filipowicza wykorzystał pieknym strzałem Dominik Sobczyk. W drugiej połowie zaczęliśmy bronić agresywniej - tutaj wyróżnić trzeba Dawida Barana,  który (przez cały mecz) zaliczył mnóstwo odbiorów i udanych dryblingów, oraz bramkarza Kubę Michalika.  Drugą bramkę dla nas zdobył Damian, po sprytnym strzale z rzutu wolnego. Gospodarze odpowidzeli jednym trafieniem w tej połowie.

Mecz z Glinikiem wyglądał podobnie  - w pierwszej połowie to gospodarze atakowali, my skupieni na obronie (za duża luka pomiędzy linią obrony a ataku!) odpowiadaliśmy sporadycznymi kontrami. Do przerwy 0-2, po golach będących wynikiem naszych błędów popełnianych pod presją przeciwnika w środku pola. Tradycyjnie dobry mecz w bramce Kuby, którego interwencje uchroniły nas przed stratą większej ilości bramek w tej odsłonie.Druga połowa zupełnie inna - ruszyliśmy do ataku. Bramkę na 1-2 zdobył Damian po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po golu zyskaliśmy dużą przewagę -  bardzo dobrze rozgrywał Damian, uruchamiając do ataku skrzydłowych. Były okazje (słupek, poprzeczka) - ale, niestety nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

Na plus - coraz dłuższe fragmenty składnej gry i zaangażowanie w defensywę całej drużyny. Do poprawy, co wszyscy wiemy - koncentracja od początku spotkania!!!! Mecz trwa 60 minut (w tej lidze:) ) i przez dokładnie tyle trzeba być maksymalnie uważnym.

Grybovia - Galicja 6-2 ( 5-1)

bramki: D.Sobczyk (as. D. Filipowicz), D.Filipowicz (as. T. Jurkiewicz)

Glinik  - Galicja 2-1 (2-0)

bramka: D.Filipowicz (as. D.Sobczyk)